O blogu

SOBOLEWSKI & KUBIK KANCELARIA PRAWNA

Pomysł stworzenia niniejszej strony powstał wśród pracowników i współpracowników Kancelarii Prawnej „SOBOLEWSKI & KUBIK“ z siedzibą we Wrocławiu.
W naszej praktyce istotny odsetek spraw to postępowania związane z szeroko rozumianą tematyką spadkową: od wniosków o stwierdzenie nabycia spadku począwszy, a na postępowaniach o wydanie majątku spadkowego skończywszy. Ogrom problemów, ale też pytań i wątpliwości Klientów skłonił nas do prowadzenia tej strony, która ma za zadanie ułatwienie zrozumienia prawa spadkowego osobom niekoniecznie orientującym się w jego zawiłościach. Postaramy się prostym i przystępnym językiem opowiadać o tym jak dochodzić swoich praw, gdzie i w jaki sposób składać odpowiednie wnioski, co zrobić, aby przyjąć lub też odrzucić spadek.

W sprawach, w których wymagać będą Państwo szczegółowej pomocy, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Kancelarią (dane w zakładce „Kontakt” na górze strony) i umówienia się na spotkanie. Możecie liczyć na nasze doświadczenie i zaangażowanie.

Sama Kancelaria Prawna „SOBOLEWSKI & KUBIK“ to nowoczesny i prężnie rozwijający się podmiot, który tworzą młodzi ale dysponujący dużym doświadczeniem prawnicy.
Jej założyciele – radca prawny Sebastian Sobolewski oraz radca prawny Marek Kubik – zdobywali swoją wiedzę i umiejętności praktykując we wrocławskich kancelariach prawnych oraz pracując na stanowiskach kierowniczych w spółkach kapitałowych oraz w instytucjach administracji publicznej.
Poza prowadzeniem spraw z zakresu szeroko rozumianego prawa spadkowego, Kancelaria oferuje pomoc prawną zarówno dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, jak i jednostek administracji publicznej. Prawnicy w niej zatrudnieni zajmują się zarówno przygotowywaniem analiz i opinii prawnych, doradztwem w zakresie konstruowania umów i porozumień handlowych, jak również ich tworzeniem. Zastępują klienta podczas negocjacji, a także reprezentują w postępowaniach sądowych, przed organami administracji publicznej oraz organami podatkowymi. Pomoc Kancelarii świadczona jest nie tylko na terenie Wrocławia i województwa dolnośląskiego ale również na terenie całego kraju, czego przykładem są liczni klienci spoza jej siedziby.
Mamy świadomość, że obowiązujący w naszym kraju system prawny stwarza wiele problemów potęgowanych przez mnogość i różnorodność przepisów, aktów prawnych, niejednolite orzecznictwo organów administracji i sądów. Wszystko to sprawia, że warto jest skorzystać z pomocy specjalistów dysponujących fachową wiedzą i doświadczeniem. Jesteśmy przekonani, że te właśnie cechy skłonią Państwa do skorzystanie z usług naszej Kancelarii.